
Original: $234.00
-65%$234.00
$81.90The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 3' 6" x 5' |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Brown, Tan, Black, Beige | Maroon, Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | Power Loomed |
| SKU | 2402L127 |
| Rug Number | NIN502-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 3' 6" x 5' |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Brown, Tan, Black, Beige | Maroon, Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | Power Loomed |
| SKU | 2402L127 |
| Rug Number | NIN502-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























