
Original: $3,299.40
-65%$3,299.40
$1,154.79The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Spain |
| Size (ft/inches) | 10' 6" x 13' 11" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Olive Green, Tan/Mocha, Beige | |
| Age | 1980s |
| Collection | Spanish |
| SKU | 2306L002 |
| Rug Number | BRG7009-CHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Spain |
| Size (ft/inches) | 10' 6" x 13' 11" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Olive Green, Tan/Mocha, Beige | |
| Age | 1980s |
| Collection | Spanish |
| SKU | 2306L002 |
| Rug Number | BRG7009-CHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























