
Original: $450.00
-65%$450.00
$157.50The Story
| Construction Technique | Rya |
| Materials | Wool |
| Origin | Denmark |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 3' |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Orange | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2307L181 |
| Rug Number | NIN1009-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Rya |
| Materials | Wool |
| Origin | Denmark |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 3' |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Orange | |
| Age | 1970s |
| Collection | Shag |
| SKU | 2307L181 |
| Rug Number | NIN1009-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























