
Original: $389.40
-65%$389.40
$136.29The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 3' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Taupe, Orange, Black | |
| Age | 1970s |
| Collection | Tiger |
| SKU | 2304L092 |
| Rug Number | TS1259-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 3' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Taupe, Orange, Black | |
| Age | 1970s |
| Collection | Tiger |
| SKU | 2304L092 |
| Rug Number | TS1259-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























