
Original: $462.00
-65%$462.00
$161.70The Story
| Construction Technique | Handmade Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 8" x 2' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Ivory, Blue | |
| Age | 1960s |
| Collection | American |
| SKU | 2408L092 |
| Rug Number | TS1258-KHR |
| Condition/Notes | Good condition. Free of odors, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | USA |
| Size (ft/inches) | 2' 8" x 2' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Ivory, Blue | |
| Age | 1960s |
| Collection | American |
| SKU | 2408L092 |
| Rug Number | TS1258-KHR |
| Condition/Notes | Good condition. Free of odors, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























