
Original: $287.40
-65%$287.40
$100.59The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Italy |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Ivory, Rust Red, Taupe | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2306L111 |
| Rug Number | NIN509-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Italy |
| Size (ft/inches) | 2' 1" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Ivory, Rust Red, Taupe | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2306L111 |
| Rug Number | NIN509-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























