
Original: $1,619.40
-65%$1,619.40
$566.79The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Portugal |
| Size (ft/inches) | 9' 3" x 12' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 1980s |
| Collection | Portuguese |
| SKU | 2307L022 |
| Rug Number | ROB3509-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Portugal |
| Size (ft/inches) | 9' 3" x 12' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | | |
| Age | 1980s |
| Collection | Portuguese |
| SKU | 2307L022 |
| Rug Number | ROB3509-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























