
Original: $587.40
-65%$587.40
$205.59The Story
| Construction Technique | Machine Made |
| Materials | Polypropelene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 2" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Tan, Charcoal, Maroon, Multicolor | |
| Age | 2000s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2302L009 |
| Rug Number | DIAMOND125-KH |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Machine Made |
| Materials | Polypropelene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 2" x 7' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Tan, Charcoal, Maroon, Multicolor | |
| Age | 2000s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2302L009 |
| Rug Number | DIAMOND125-KH |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Good pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























