
Original: $2,359.00
-65%$2,359.00
$825.65The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 5' x 8' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L042 |
| Rug Number | ROB3009-HA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Very finely knotted, 320 KPSI. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Knotted |
| Materials | Wool |
| Origin | Pakistan |
| Size (ft/inches) | 5' x 8' 3" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Multicolor | |
| Age | 1980s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L042 |
| Rug Number | ROB3009-HA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Very finely knotted, 320 KPSI. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























