
Original: $2,141.40
-65%$2,141.40
$749.49The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 7" x 14' 2" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Ivory, Light Brown, Blue | Light Blue |
| Age | 2000s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2108L025 |
| Rug Number | MA6301-JM |
| Condition/Notes | A beautiful new needlepoint rug in excellent condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 7" x 14' 2" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Ivory, Light Brown, Blue | Light Blue |
| Age | 2000s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2108L025 |
| Rug Number | MA6301-JM |
| Condition/Notes | A beautiful new needlepoint rug in excellent condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Ready to be enjoyed in your space. |























