
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 10" x 7' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Black, Beige, Taupe, Cinereous | |
| Age | |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2204L025 |
| Rug Number | DEB1501-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage needlepoint runner rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 10" x 7' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Black, Beige, Taupe, Cinereous | |
| Age | |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2204L025 |
| Rug Number | DEB1501-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage needlepoint runner rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























