
Original: $827.40
-65%$827.40
$289.59The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 5" x 10' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Tan, Auburn | |
| Age | 1960s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2304L017 |
| Rug Number | JESS1759-JM-FOLDBACK |
| Condition/Notes | A beautiful vintage needlepoint runner in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 5" x 10' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Tan, Auburn | |
| Age | 1960s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2304L017 |
| Rug Number | JESS1759-JM-FOLDBACK |
| Condition/Notes | A beautiful vintage needlepoint runner in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























