Original: $1,230.00
-65%$1,230.00
$430.50The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 7" x 8' 10" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Ivory/Cream, Light Blue, Navy Blue | |
| Age | 1980s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2409L084 |
| Rug Number | NIN3259-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Woven |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 7" x 8' 10" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Ivory/Cream, Light Blue, Navy Blue | |
| Age | 1980s |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2409L084 |
| Rug Number | NIN3259-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
























