
Original: $780.00
-65%$780.00
$273.00The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | Morocco |
| Size (ft/inches) | 4' 3" x 7' 8" |
| Pile Height | 1/5" (Flatweave) |
| Color(s) | Red, Ivory, Orange | |
| Age | 2000s |
| Collection | Moroccan Flatweave Kilim |
| SKU | 2410L078 |
| Rug Number | ROB22510-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | Morocco |
| Size (ft/inches) | 4' 3" x 7' 8" |
| Pile Height | 1/5" (Flatweave) |
| Color(s) | Red, Ivory, Orange | |
| Age | 2000s |
| Collection | Moroccan Flatweave Kilim |
| SKU | 2410L078 |
| Rug Number | ROB22510-JM-F |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























