
Original: $468.00
-65%$468.00
$163.80The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 10' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Oat, Navy Blue, Gray | |
| Age | 2020s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2403L088 |
| Rug Number | JESS1003-LEN |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 10' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | Oat, Navy Blue, Gray | |
| Age | 2020s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2403L088 |
| Rug Number | JESS1003-LEN |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























