Original: $810.00
-65%$810.00
$283.50The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 11' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Light Blue, Charcoal, Gray, Yellow, Blue | Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2409L045 |
| Rug Number | JESS2609-CH |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 7' 10" x 11' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Light Blue, Charcoal, Gray, Yellow, Blue | Multicolor |
| Age | 2000s |
| Collection | Turkish |
| SKU | 2409L045 |
| Rug Number | JESS2609-CH |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |
























