
Original: $1,080.00
-65%$1,080.00
$378.00The Story
| Construction Technique | Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 8' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Black, Ivory | Multicolor |
| Age | 1980s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2308L078 |
| Rug Number | ROB2508-EV-FOLD |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 8' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Black, Ivory | Multicolor |
| Age | 1980s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2308L078 |
| Rug Number | ROB2508-EV-FOLD |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























