
Original: $492.00
-65%$492.00
$172.20The Story
| Construction Technique | Handmade Hand Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 8' 3" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Dusty Rose, Green | Cream |
| Age | 2000s |
| Collection | Abstract |
| SKU | 2405L109 |
| Rug Number | ALI1255-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 8' 3" |
| Pile Height | 1/2" |
| Color(s) | Dusty Rose, Green | Cream |
| Age | 2000s |
| Collection | Abstract |
| SKU | 2405L109 |
| Rug Number | ALI1255-JM |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























