
Original: $255.00
-65%$255.00
$89.25The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L008 |
| Rug Number | DEB209-KHR-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Turkey |
| Size (ft/inches) | 5' 3" x 7' 3" |
| Pile Height | 1/4" |
| Color(s) | | |
| Age | 2000s |
| Collection | Floral Allover |
| SKU | 2307L008 |
| Rug Number | DEB209-KHR-ROLL |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























