
The Story
| Construction Technique | Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | European |
| Size (ft/inches) | 4' 8" x 4' 8" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Green, Pink, Red, Ivory/Cream | |
| Age | 2000s |
| Collection | Abstract |
| SKU | 2312L017 |
| Rug Number | ROB1756-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Loomed |
| Materials | Wool |
| Origin | European |
| Size (ft/inches) | 4' 8" x 4' 8" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Green, Pink, Red, Ivory/Cream | |
| Age | 2000s |
| Collection | Abstract |
| SKU | 2312L017 |
| Rug Number | ROB1756-KHR |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























