
Original: $799.00
-65%$799.00
$279.65The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 11' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1990s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2304L058 |
| Rug Number | ROB1009-KHR-F |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Has some areas of low pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 2' 4" x 11' 1" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige | |
| Age | 1990s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2304L058 |
| Rug Number | ROB1009-KHR-F |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Has some areas of low pile. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























