
Original: $1,200.00
-65%$1,200.00
$420.00The Story
| Construction Technique | Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 9' 6" x 9' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Blue, Cream | |
| Age | 2000s |
| Collection | Modern |
| SKU | 2410L055 |
| Rug Number | BRG17010-EV |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Hand-Tufted |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 9' 6" x 9' 6" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Blue, Cream | |
| Age | 2000s |
| Collection | Modern |
| SKU | 2410L055 |
| Rug Number | BRG17010-EV |
| Condition/Notes | Good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























