
Original: $540.00
-65%$540.00
$189.00The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 8' x 11' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Dark Red, Ivory, Navy Blue | |
| Age | 2000s |
| Collection | Navajo |
| SKU | 2310L007 |
| Rug Number | ROB10010-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Polypropylene |
| Origin | Belgium |
| Size (ft/inches) | 8' x 11' 2" |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Dark Red, Ivory, Navy Blue | |
| Age | 2000s |
| Collection | Navajo |
| SKU | 2310L007 |
| Rug Number | ROB10010-CHA |
| Condition/Notes | Very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























