
Original: $2,879.40
-65%$2,879.40
$1,007.79The Story
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | Chinese |
| Size (ft/inches) | 9' 3" x 11' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Red, Ivory, Cream, Tan, Beige | Light Blue |
| Age | 2000s |
| Collection | Aubusson Savonnerie |
| SKU | 2211L023 |
| Rug Number | NIN6259-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage Aubusson rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hand-woven |
| Materials | Wool |
| Origin | Chinese |
| Size (ft/inches) | 9' 3" x 11' 7" |
| Pile Height | 1/8" (Flatweave) |
| Color(s) | Red, Ivory, Cream, Tan, Beige | Light Blue |
| Age | 2000s |
| Collection | Aubusson Savonnerie |
| SKU | 2211L023 |
| Rug Number | NIN6259-JM |
| Condition/Notes | A beautiful vintage Aubusson rug in very good condition. Free of stains, odors, discolorations, tears, etc. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























