
Original: $2,100.00
-65%$2,100.00
$735.00The Story
| Construction Technique | Handmade Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 9" x 12' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige, Black, Green, Pink | |
| Age | 1950s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2312L024 |
| Rug Number | TS6506-CHA |
| Condition/Notes | Good condition. Free of odors, wears, tears, etc. Has some signs of usage. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Hooked |
| Materials | Wool |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 8' 9" x 12' |
| Pile Height | 1/3" |
| Color(s) | Beige, Black, Green, Pink | |
| Age | 1950s |
| Collection | Aubusson |
| SKU | 2312L024 |
| Rug Number | TS6506-CHA |
| Condition/Notes | Good condition. Free of odors, wears, tears, etc. Has some signs of usage. Recently cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























