
Original: $428.40
-65%$428.40
$149.94The Story
| Construction Technique | Handmade Flat Weave |
| Materials | Wool Pile, Cotton Backing |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 4" x 8' 3" |
| Pile Height | 1/8" -1/4" |
| Color(s) | Ivory | Pink, Green |
| Age | 2000s - Present |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2104L041 |
| Rug Number | MA2502-JM |
| Condition/Notes | A beautiful handmade new needlepoint rug in great condition. Not used. No stains/odors/wears/tears/etc. Ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Handmade Flat Weave |
| Materials | Wool Pile, Cotton Backing |
| Origin | China |
| Size (ft/inches) | 5' 4" x 8' 3" |
| Pile Height | 1/8" -1/4" |
| Color(s) | Ivory | Pink, Green |
| Age | 2000s - Present |
| Collection | Needlepoint |
| SKU | 2104L041 |
| Rug Number | MA2502-JM |
| Condition/Notes | A beautiful handmade new needlepoint rug in great condition. Not used. No stains/odors/wears/tears/etc. Ready to be enjoyed in your space. |























