
The Story
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool/Acrylic Blend |
| Origin | |
| Size (ft/inches) | 4' x 5' 3" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Beige | Pine Green |
| Age | 1990s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2103L006 |
| Rug Number | EV207MARKANTHONY-20C |
| Condition/Notes | A pretty area rug with nice pattern. In nice condition. Stain and odor free. Recently professionally cleaned and ready to be enjoyed in your space. |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Construction Technique | Power-Loomed |
| Materials | Wool/Acrylic Blend |
| Origin | |
| Size (ft/inches) | 4' x 5' 3" |
| Pile Height | 3/8" |
| Color(s) | Beige | Pine Green |
| Age | 1990s |
| Collection | Panel Design |
| SKU | 2103L006 |
| Rug Number | EV207MARKANTHONY-20C |
| Condition/Notes | A pretty area rug with nice pattern. In nice condition. Stain and odor free. Recently professionally cleaned and ready to be enjoyed in your space. |























